Zastosowanie w przemyśle
UTRZYMANIE RUCHU I KONSERWACJA URZĄDZEŃ
Technologia suchego lodu pozwala szybko i wydajnie wyczyścic maszyny oraz linie produkcyjne bez konieczności demontażu czy też schładzania. Sprawdzi się tam, gdzie kluczowym aspektem jest utrzymanie ruchu i brak przestojów produkcyjnych.
PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY
Metoda mycia suchym lodem pozwala w łatwy sposób usunąć alergeny oraz pozostałości białek z linii produkcyjnych. Suchy lód ma temperaturę -78,5°c, dzięki czemu pozbywamy się bakterii salmonelli czy ecoli.
DRUKARNIE
Powszechne metody czyszczenia przy pomocy rozpuszczalnika i skrobaczki są czasochłonne. W procesie czyszczenia maszyn drukarskich warto zastosować technologię suchego lodu, która znacznie skróci czas mycia i pozwoli na usunięcie farb, smarów i innych zanieczyszczeń.
BUDOWNICTWO
Metoda mycia suchym lodem znajduje swoje zastosowanie również w budownictwie. Technologia ta skutecznie poradzi sobie z usunięciem graffiti, szkód pożarowych, pleśni czy też oczyszczeniem elewacji. Efektywność działań sprawia, że metoda cieszy się coraz większym uznaniem wśród klientów.
RENOWACJA ZABYTKÓW
W przypadku renowacji zabytków bardzo ważna jest precyzja i ostrożność, aby czyszczony obiekt pozostał w stanie nienaruszonym. W takiej sytuacji sprawdza się technologia suchego lodu pozwalająca na bezpieczne i skuteczne przywracanie do dawnej świetności zabytków historycznych.
CZYSZCZENIE FORM
Dla producentów tworzyw sztucznych kluczowe znaczenie ma czyszczenie zagłębień i miejsca odpowietrzania w formie. Technologia suchego lodu pozwala na bardzo skuteczne i szybkie czyszczenie form, zachowując przy tym bezinwazyjność dla czyszczonej powierzchni.
PRZEMYSŁ DRZEWNY
Dzięki zastosowaniu naszej nowoczesnej technologii „dry ice cleaning” wyczyścimy trudno dostępne zakamarki w urządzeniach wykorzystywanych w przemyśle drzewnym. Proces jest w pełni bezpieczny dla środowiska i operatora.
PRZEMYSŁ ODLEWNICZY
Mycie suchym lodem z powodzeniem wykorzystujemy do czyszczenia form aluminiowych, powłok żaroodpornych, maszyn odlewniczych i innych. Jedyny opad po procesie czyszczenia to odpad wtórny. Stosując tę metodę znacząco skracamy czas czyszczenia oraz wydłużamy żywotność form i pieców.
PRZEMYSŁ GUMOWY
Czyszczenie suchym lodem pozwala na efektywne usuwanie zabrudzeń z wszelkiego rodzaju form w przemyśle gumowym. Podczas mycia jesteśmy w stanie dotrzeć do trudno dostępnych zakamarków i usunąć z nich uciążliwy brud znacznie szybciej i skuteczniej niż za pomocą alternatywnych metod czyszczenia przemysłowego.
CZYSZCZENIE INSTALACJI I URZĄDZEŃ ELEKTRYCZNYCH
Technologia „dry ice cleaning” jest metodą nieabrazyjną i nieprzewodzącą pradu, dzięki czemu z powodzeniem możemy czyścić nią urządzenia elektryczne w sposób bezinwazyjny, co przekłada się bezpośrednio na co raz większą ilość klientów zainteresowanych tym sposobem radzenia sobie z uciążliwymi zabrudzeniami.
CZYSZCZENIE KLEJÓW I ŻYWIC
Usuwanie klejów i żywic nie należy do łatwych zadań. Mimo to, suchy lód radzi sobie z tym doskonale. Niska temperatura i wysokie ciśnienie powietrza znacznie zmniejsza przyczepność brudu do podłoża i pozwala na jego szybkie i skuteczne usunięcie.
CZYSZCZENIE SILNIKÓW ELEKTRYCZNYCH
Innowacyjna technologia „dry ice cleaning” znajduje swoje zastosowanie również w czyszczeniu silników elektrycznych. Dzięki tej metodzie minimalizujemy wystąpienie awarii oraz uszkodzeń, a także pozytywnie wpływamy na sam stan wizualny. Suchy lód jest w pełni bezpieczny dla środowiska, nie generuje odpadu wtórnego.
PRZEMYSŁ FARMACEUTYCZNY
Mycie suchym lodem skraca czas czyszczenia precyzyjnych form oraz narzędzi medycznych o wąskiej tolerancji. W procesie nie wykorzystujemy ścierniwa, przez co eliminujemy ryzyko uszkodzenia form i narzędzi, dzięki czemu koszty wymiany są o wiele niższe i mniejsza jest ilość odpadów.
PRZEMYSŁ TWORZYW SZTUCZNCH I OPAKOWAŃ
Brak przestojów oraz wysoka jakość detali – to zalety rozwiązania czyszczenia suchym lodem. W procesie znaczną rolę odgrywa szybkie i bezinwazyjne działanie pozwalające na wyeliminowanie żmudnego ręcznego czyszczenia, a co za tym idzie redukcji zbędnych kosztów.
PRZEMYSŁ NAFTOWY I GAZOWY
Suchy lód świetnie radzi sobie z nagromadzonym na powierzchni olejem, węglem czy parafiną. Cały proces jest suchy, dzięki czemu czyszczone podłoże jest gotowe do ponownego malowania lub nakładania powłok zaraz po jego zakończeniu.
CZYSZCZENIE SPAWALNI I SPAWAREK
Czyszczenie suchym lodem znajduje swoje zastosowanie w czyszczeniu linii spawalniczych, spawarek i innych urządzeń. Technologia pozwala zachować wysoką jakość produkcjii eliminując ryzyko wystąpienia awarii. Nie generuje odpadów wtórnych i jest w pełni bezpieczna dla środowiska.
CZYSZCZENIE JACHTÓW I ŁODZI
Innowacyjna technologia pozwala na skuteczne usuwanie warstw zanieczyszczeń oraz farb ze stali, aluminium czy włókna szklanego. Pozytywnie wpływa na żywotność materiałów, przez co jest chętnie wykorzystywana do renowacji jachtów i łodzi.
CZYSZCZENIE I RENOWACJA SAMOCHODÓW
Tradycyjne metody czyszczenia bazujące na ścierniwie generują odpad wtórny i negatywnie wpływają na kondycję czyszczonej powierzchni. Czyszczenie suchym lodem to znacznie szybszy, skuteczniejszy i bezinwazyjny dla materiału proces. W dodatku suchy lód jest w pełni przyjazny środowisku.
USUWANIE PLEŚNI, GRAFFITI
Ekologiczna metoda doskonale radzi sobie z usuwaniem pleśni i graffiti. Dzięki niskiej temperaturze powoduje całkowite usunięcie zarodników pleśni. Proces jest nieabrazyjny – bezpieczny dla powierzchni, dlatego z powodzeniem czyścimy mury betonowe, fasady budynków, cegły, metal, plastik, szkło bez ryzyka uszkodzenia.
USUWANIE SZKÓD POŻAROWYCH
Szkody pożarowe charakteryzują się specyficznym zapachem i wnikają głęboko w strukturę materiału przez co ciężko się ich pozbyć. Suchy lód pozwala na delikatne i szybsze od tradycyjnych metod czyszczenie powierzchni, ale jest także niepalny i nie przewodzi prądu co jest niewątpliwą zaletą przy tego typu zabrudzeniach.
PRZEMYSŁ LOTNICZY
Czyszczenie suchym lodem pomaga producentom przemysłu lotniczego spełniać wszelkie surowe wymogi. Skutecznie i bezpieczne usuwa zanieczyszczenia z powierzchni w celu konserwacji, kontroli bezpieczeństwa i przygotowania powierzchni przed malowaniem.